Celý príbeh...

A čo fitko a cvičenie?

Počas strednej školy som však výraznejšie schudla, pretože som si začala viac sledovať stravu a venovať sa cvičeniu. Začalo to, keď som mala 15 rokov. Viete, v čase puberty sa viac sledujeme, chceme vylepšiť postavu a cítiť sa lepšie. Postupne som spoznávala cvičenie s činkami, avšak prvotne som začínala iba kardiom na bežiacom páse a rotopéde. Netušila som totiž, čo mám s tými činkami robiť a na čo slúžia rôzne stroje. Našťastie mi vtedy pomohol jeden milý tréner a poradil mi, naučil ma nejaké základy a postupne som si skúšala rôzne cviky a trénovala sama. Cvičenie a zdravý životný štýl ma vtedy tak chytilo, že som začala trénovať aj 2-3 x denne (nebolo to už zdravé), no našťastie, po 1-2 roku som sa trošku "upratala" a spomalila tempo. Na internete som si nachádzala rôzne články o výžive a cvičení a samej sa mi podarilo v tom čase zhodiť 10 kg. Bola som chudá, no chýbali mi svaly (to som si všimla až odstupom času). Postupne som prišla na to, ako si poskladať skladbu stravy, aby som mala v strave aj dostatok makroživín a postupne sa začali ukazovať výsledky. Nebolo to však zo dňa na deň, a preto aj klientom často vysvetľujem, že všetko chce čas a trpezlivosť. :)

Počas štúdia na vysokej škole som začala trénovať iných ľudí....

Keď som išla na vysokú školu, na nejaké obdobie som prestala trénovať a nestravovala som sa úplne dokonale - poznáte to, začiatky študentských časov. No po roku na vysokej škole, som si urobila trénerské školenia a prihlásila som sa na brigádu do jedného menšieho fitka, kde som zo začiatku iba radila klientkam a dávala pozor na chod prevádzky, a vtedy sa začala moja trénerská cesta. Vďaka praxi a rôznym klientkam som sa zdokonalovala, či už v práci s ľuďmi, rovnako aj v trénerskej praxi. Trénovať individuálne som však začala až po zhruba 4-5 rokoch, kedy som si bola úplne istá svojimi trénerskými schopnosťami. Ja tvrdím, že prax naučí najlepšie, hoci teória nám v tom, samozrejme, výrazne dopomôže. Počas štúdia na Slovenskej technickej univerzite, kde som vyštudovala odbor Biotechnológie, som aktívne (takmer každý deň) trénovala a venovala sa klientom aj v súvislosti so stravovaním. 

Začalo to už v škôlke...

Už ako malé dieťa som v materskej škole pobehovala medzi chlapcami s umelou hokejkou v ruke a nadšeným výrazom, aspoň tak mi to bolo povedané rodičmi. :) Som presvedčená o tom, že už vtedy sa začala rodiť moja láska k športu a aktívnemu životnému štýlu. Neskôr počas školského veku som naďalej športovala, plastovú hokejku som však vymenila za drevenú a každé poobedie po škole som trávila s priateľmi vonku. Bolo to krásne detstvo, naši s nami často chodili do prírody a voľný čas sme trávili aktívne. Musím však uznať, že naša strava bola tradičná slovenská, takže viete si predstaviť ako som vyzerala. Mala som trošku výraznejšie krivky a guľaté líca, ale cítila som sa dobre. :)

Učaroval mi florbal...

Aby som sa však dlho nerozpisovala o ranom detstve, tak prejdem ďalej...Keď som sa po základnej škole dostala na gymnázium, spoznala som šport podobný hokejbalu - florbal. Už vtedy mi učaroval a pán učiteľ videl vo mne potenciál. Postupne sme začali aj súťažiť a začalo sa nám dariť. Mali sme z toho neskutočnú radosť a určite sa zhodneme, že v dnešnej dobe je florbal na Slovensku už o niekoľko priečok vyššie a mnoho ľudí sa mu venuje. Neskôr na vysokej škole som sa mu venovala aktívnejšie v 1. ženskej lige pre tím Lido Bratislava a neskôr som "okúsila chuť" extraligy pre bratislavský tím Hurikán. 

Spolu tvoríme rodinné fitko...

Dnes som súčasťou Fit Spot tímu spolu s mojimi kolegynkami - Katkou a Renátkou, ktoré sú výbornými trénerkami a venujú sa tomu tiež naplno a srdcom. Za tie roky sme spolu s klientkami vytvorili rodinné fitko, kde vládne príjemná atmosféra, profesionálny prístup a dobrá nálada. Je to celoživotné poslanie, ja som sa úplne oddala tejto sfére a určite v tom plánujem pokračovať a pomáhať vám, všetkým, ktorí sa rozhodnete pre tréningy so mnou.

Čomu sa ešte profesijne venujem?

Okrem trénovania a poradenstva vo výžive sa venujem aj manažmentu a lektorstva online kurzov na výživu pre projekt Výživa online, ktorý zastrešuje česká firma Welko CZ s.r.o. Ponúkame akreditované online kurzy o výžive, pravidelné prednášky a školenia aj z oblasti prevencie civilizačných chorôb v súvislosti s chronickými zápalmi, kde spolupracujeme s firmou Zinzino, ktorá je svetovým lídrom a ktorej produkty sú podmienené vedeckými výskumami a štúdiami.

Rada vás spoznám aj osobne, ďakujem za dôveru. ❤

- Gabi -